Het Salamanders.nl Forum

Soorten en Geslachten Discussies => Vuurbuiksalamanders (Cynops- en Hypselotriton-soorten) => Cynops-soorten => Topic gestart door: sala-fan op februari 01, 2009, 02:31:19 PM

Titel: Geslacht-bepaling
Bericht door: sala-fan op februari 01, 2009, 02:31:19 PM
Heej allemaal,

Ik zoek duidelijke informatie om het geslacht van een cynops orientalis te bepalen
graag met tekeningen of foto's
de mijne zijn volwassen en aquatiel

M.v.g.
Maarten
Titel: Re: Geslacht-bepaling
Bericht door: Robkeulers op februari 01, 2009, 02:33:21 PM
Het is de 3e keer in een week tijd dat ik refereer naar de caresheet van cynops orientalis....

ga naar www.caudata.nl (die site ken je wel geloof ik ;) )
Dan naar caresheets
dan naar cynops orientalis

Titel: Re: Geslacht-bepaling
Bericht door: Robkeulers op februari 01, 2009, 02:35:06 PM
By the way,

daar vind je dus dit:

1 Mannetjes zijn over het algemeen kleiner en dunner dan de vrouwtjes, en zijn meestal ook wat   hoekiger van vorm in het kruis gedeelte in vergelijking met de grotere, meer ronde vrouwtjes.

2 Sexuele tweevormigheid is ook te zien in de staart, waarbij mannetjes een kortere staart hebben met een enigzins hogere staartvin.

3 De mannetjes hebben, zoals bij de meeste salamandersoorten, een gezwollen cloaca welke extra uitgesproken is tijdens het paarseizoen.


Titel: Re: Geslacht-bepaling
Bericht door: sala-fan op februari 01, 2009, 02:38:11 PM
1 Mannetjes zijn over het algemeen kleiner en dunner dan de vrouwtjes, en zijn meestal ook wat   hoekiger van vorm in het kruis gedeelte in vergelijking met de grotere, meer ronde vrouwtjes.

dat ligt ook aan de leeftijd toch?
kan je die ook bepalen of niet?
bedankt voor je antwoord daar kan ik wel wat mee
Titel: Re: Geslacht-bepaling
Bericht door: Coen Deurloo op februari 01, 2009, 02:43:06 PM
De leeftijd is vanaf volwassenheid bijzonder moeilijk te bepalen lijkt me, zeker als je geen gegevens hebt, wat meestal het geval is bij wildvang C. orientalis.
Titel: Re: Geslacht-bepaling
Bericht door: Harry op februari 01, 2009, 04:03:15 PM
Ik had al eerder een handige tip gegeven zie:

geslachtsbepaling in waterfase (http://www.caudata.nl/index.php?option=com_smf&Itemid=28&topic=1793.0)