Het Salamanders.nl Forum

Algemene Onderwerpen => Fotos en Filmpjes => Topic gestart door: Roy op maart 26, 2007, 08:31:52 PM

Titel: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op maart 26, 2007, 08:31:52 PM
Beste forum leden,

Hier wat foto's van mijn Lissotriton vulgaris, in Nederland mag inderdaad deze soort niet gehouden worden. De mijne zitten in Duitsland en daar mag je ze wel houden, het leuke is dat ze nu op dit moment druk bezig zijn met het leggen van eitjes, echt een geweldig gezicht vindt ik dat. Hoop dat het wat gaat worden.

Hier een paar foto's van eerder deze week.

P.s. de foto's zijn niet zo heel supper, hoop snel nieuwe te maken.

mit freundliche grussen
Roy
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Andy W. op maart 26, 2007, 09:44:11 PM
Hi Roy....

Nice pics. Thanx for sharing.
But I hope you know, that juvenile Vulgaris´are really small. It´s not very easy to get them older than 2-3 years. Outside in a garden pond it´s easy, but in a water tank you´ve got to buy or bread a lot of very small worms, crickets and so on....

Greetings, Andy
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op maart 29, 2007, 10:43:37 AM
Hi Andy,

Thank you, De vrouwtjes hebben vele eitjes gelegd, mooi om te zien is dat ze het heel netjes in de bladeren van de waterpest plantjes inwikkelen. Ik moet inderdaat kleine wormen gaan kweken, hoop dat het wat gaat worden. Ik zal nog mee foto's proberen te maken misschien van de eitjes.

Groeten Roy

p.s. iemand een iedee hoelang het duurt voor dat de eitjes van de Lissotriton vulgaris uitkomen ? ? ?
En wat kan ik dan het beste doen met de larven apart zetten, en hoe ?
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op maart 29, 2007, 06:29:00 PM
Nog een foto van 1 van de mannen.  :)
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: kevin op maart 29, 2007, 06:39:24 PM
Vind ze verschrikkelijk gaaf ;)
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op april 16, 2007, 08:01:22 PM
nog 3 foto's 
voor de liefhebber  ;D
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Steven DC op april 20, 2007, 05:14:04 PM
Daar ben ik nou jaloers op Roy! Ze leven in de beek achter de hoek maar je mag ze niet houden. Jammer! Prachtige soort hé!
succes met kweek! ;)
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Coen Deurloo op april 21, 2007, 09:40:10 PM
Erg mooie foto's Roy!
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op april 26, 2007, 10:04:32 AM
Zeker prachtige beestjes, om ze zo te bestuderen is erg interessant.

Citaat van: Coen Deurloo op april 21, 2007, 09:40:10 PM
Erg mooie foto's Roy!

Dank je wel Coen voor het compliment.  :)
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Kamil op april 27, 2007, 11:57:20 AM
Hi Roy,

this animals are beautiful! I know, why this is one of my favourite species!

Best Greetings (and keep on posting on this critters!),

Kamil
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op februari 18, 2008, 09:02:41 AM
Vorig jaar heb ik deze topic gestart, betreffende het leggen van eitjes..

Nu bijna een jaar later zijn ze weer druk bezig, de vrouwtjes wikkelen de eitjes weer heel netjes in de bladeren van de plantjes en ze zijn nog aardig rond, dus zal nog wel meer aan ziten te komen.

Als ik weer wat foto's heb zal ik ze voor de liefhebbers posten.

Groeten uit Duitsland.
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: ®ob op februari 18, 2008, 10:11:44 AM
Leuk dat ze dit jaar weer aan de gang gaan Roy!

wat heb je met de nakweek van vorig jaar gedaan?
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op februari 18, 2008, 10:38:39 AM
Hallo Rob,

Het is zeker leuk, helaas heb ik vorig jaar niet zo'n geluk gehad met de nakweek. De larven zaten toen apart in een opkweek bakje, nadat ik terug kwam van een weekend zeilen was te tempertauur in de bak erg hoog geworden waardoor velen helaas gestorven zijn. De gene die ik gewoon bij de volwassen salamanders had laten zitten hebben het wel overleefd zijn niet opgegeten of iets degelijks.

Ik hoop dat deze jongens het wel gaan redden, want ze krijgen over een tijdje een nieuwe grote bak. Dus ze gaan verhuizen  :D Eerst maar eens zien dat de eitjes uitkomen natuurlijk ben benieuwd.

Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Coen Deurloo op februari 18, 2008, 11:01:07 AM
Leuk dat je ons op de hoogte houd, en ik ben benieuwd naar de foto's, succes Roy!
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op maart 09, 2008, 02:41:52 PM
Deze week was ik er al achter dat een aantal eitjes spoorloos verdwenen zijn, dacht het zal wel aan mij liggen doordat de planten iets gedraait etc zijn.

Nu blijkt dat de slakken de eitjes opeten, er zijn om één of andere reden slakken in het water terecht gekomen en hun eten de eitjes op.  >:(

Is iemand hier bekend mee? en weet iemand wat ik hieraan kan doen. Ik zie nu geen enkel eitje meer zitten op de blanderen.  :(

Groeten Roy
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: petro pees op maart 09, 2008, 03:52:51 PM
Citaat van: Roy van der Stad op maart 09, 2008, 02:41:52 PM
Deze week was ik er al achter dat een aantal eitjes spoorloos verdwenen zijn, dacht het zal wel aan mij liggen doordat de planten iets gedraait etc zijn.

Nu blijkt dat de slakken de eitjes opeten, er zijn om één of andere reden slakken in het water terecht gekomen en hun eten de eitjes op.  >:(

Is iemand hier bekend mee? en weet iemand wat ik hieraan kan doen. Ik zie nu geen enkel eitje meer zitten op de blanderen.  :(

Groeten Roy

Ik moet je bekennen had geen flauw idee dat slakken dat deden,maar lijkt me zeker niet onmogelijk.
De enigst manier(zonder gebruik van middelen)is het dagelijks 1 of meerdere keren uitvangen met
de hand.(ook evt.eitjes verwijderen)
Petro
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Coen Deurloo op maart 09, 2008, 04:05:00 PM
Dat lijkt mij vechten tegen de bierkaai, er zijn ook nog eitjes van de slakken. Je kan beter de blaadjes waar de eitjes van de salamanders opzitten eraf knippen en apart houden, en dan de hele bak schoonmaken. Misschien is het een idee om de temperatuur tolerantie van de slakken soort op te zoeken en dan de planten even 5 minuten in het water op die temperatuur te zetten (niet met de eitjes er nog op natuurlijk), dan hoef je je planten misschien niet weg te gooien.
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: ®ob op maart 09, 2008, 04:56:17 PM
Slakken zullen wel aan de gelei van je eitjes kunnen knabbelen, maar ik geloof niet dat slakken je hele voorraad eitjes zullen opeten. Het zal hoogstens een enkel eitje zijn wat verloren gaat.

Ik denk dat je je probleem ergens anders moet zoeken.
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Roy op april 08, 2008, 08:58:37 AM
Inmiddels zijn de salamanders verhuisd, ze hebben een groter en mooier onderkomen gekregen. In de nieuwe bak zijn de vrouwtjes gelijk weer aan de gang gegaan met eitjes leggen, zo veel dat ze nagenoeg niet te tellen zijn.

Alle slakken heb ik uit de bak gehaald, al zal er hier en daar toch nog wel één verstopt zitten. Foto's volgen snel.

freundliche Grüßen,
Roy
Titel: Re: Lissotriton vulgaris
Bericht door: Coen Deurloo op april 08, 2008, 09:15:21 AM
Foto's, foto's! ;D