Sinds kort ben ik in het bezit gekomen van een van m'n absolute droomsoorten als het over europese salamanders gaat. Salamandrina perspicillata NK 2012.
Ik hou ze in een kleine box op vochtig keukenrol, een laagje bladafval en gestapelde stukjes schors/hout. Als voeding springstaartjes (veel) en stofkrekeltjes. Temperaturen tussen 16 en 20 graden. Voorlopig verloopt alles volgens plan...laten we hopen dat dat zo blijft.
(http://imageshack.us/a/img577/4863/salamandrina.jpg)
(http://imageshack.us/a/img84/1258/salamandrinai.jpg)
Wow mooi hoor. Krijgen ze die rode kleur pas op latere leeftijd?
Prachtig zeg! Jij hoeft op Gersfeld alleen nog maar bier te drinken, want er valt voor jou daar niets bijzonders meer te zien.
Rode kleur is voedselafhankelijk. Nakweek wordt wel mooi oranje, maar knalrood lukt maar met moeite (veel gevarieerd en waarschijnlijk doen pissebedden de truc)..
Geweldige dieren Kenny!
Kenny, gaaf!
Opkweken die beestjes! :D
Succes!
Inderdaad erg mooie dieren! Veel succes ermee.
Fantastisch gave dieren, succes met opkweken!
Ja hele mooie italianen hoor! ;)
Wauw zo'n mooie diertjes. Had die nog nooit gezien.
Hele mooie dieren! Een lange zoektocht geweest? Veel succes met de opkweek.
Zeer mooi en mooie kleur Tinten
Succes met het houde
Fantastisch mooie diertjes, veel succes ermee.
Deze beestjes doen het nog steeds allemaal uitstekend en zijn ondertussen bijna dubbel zo groot geworden (lees: rond de 5cm). Ook de patronen zijn ietsje duidelijker geworden.
(http://img837.imageshack.us/img837/4990/21y5.jpg)
Flinke jongens dus... :D
Erg mooie beesten!
Ik vind het echt fantastische beesten. Ik hoop zijn neef (S.terdigitata) deze vakantie tegen te komen, maar daar heb ik een hard hoofd in. Hopelijk weet je ze in de toekomst te kweken om ze een permanente plaats binnen onze hobby te geven.
Schitterende diertjes. Ik hoop ook echt dat je er mee zult kweken in de toekomst.
Citaat van: Niels D op juni 25, 2013, 09:46:47 PM
Ik vind het echt fantastische beesten. Ik hoop zijn neef (S.terdigitata) deze vakantie tegen te komen, maar daar heb ik een hard hoofd in. Hopelijk weet je ze in de toekomst te kweken om ze een permanente plaats binnen onze hobby te geven.
Gind jij niet naar Noord-Italië? S.terdigitata is de zuidelijke, vanaf Napels tot in de punt. S.perspicillata is de noordelijke, van net buiten Savona tot voor Napels.
Ik hoop er ook mee te kweken op termijn maar eerst opkweken want dat bleek in het verleden niet evident. Ondertussen kunnen ze toch al maatje 2 krekeltjes aan ;D en fruitvliegen!
Het is zeker niet eenvoudig, op de foto kun je zien hoe klein ze zijn bij metamorfose (dat is toch veel te klein voor jou Niels ;))?. Ik heb dit jaar nakweek maar wil eerst kijken hoe de eerste maanden gaan. Ik hou altijd graag een flinke back up zelf voordat ik wat af sta.
Als het meezit loop ik kans ze te zien nabij een S.strinatii vindplaats. Is zo'n 150 km rijden in de buurt bij Rapallo. Ik weet echter niet of deze gegevens gedateerd zijn. Volgens de veldgids komen ze in die regio ook voor, dus wie weet. Ik ga eerst kijken of ik bij mij in de buurt succes heb met S.strinatii en wat kikkersoorten. Als ik dan de smaak te pakken heb ga ik ook de lange trip wagen.
En ja Sergé, ze zijn voor mij zeker te klein. Kleiner dan Notophthalmus ga ik niet. Ze zijn echter wel heel erg mooi en zeker bijzonder. ;)
Wat een mooie dieren zeg Kenny en Sergé, wordt er erg hebberig van maar ik heb genoeg soorten voor nu en een tijdje verder. :D
Ze hebben een zeer bijzondere tekening vooral op hun buik. Kan er erg van genieten. Misschien een artikeltje, kweekverslag in het blad met mooie foto's eraan wijden? Ik en velen met mij zullen het zeer waarderen.
Citaat van: Rayliberty op juni 26, 2013, 08:09:55 PM
Ze hebben een zeer bijzondere tekening vooral op hun buik. Kan er erg van genieten. Misschien een artikeltje, kweekverslag in het blad met mooie foto's eraan wijden? Ik en velen met mij zullen het zeer waarderen.
I agree :D
Fantastisch mooie beesten, mooi om te zien dat ze het goed doen :P
He Kenny
hoe gaat het met de op kweek van de dieren .
Ben zeer benieuwt